Müzik, sesin ve sessizliğin belirli bir zaman aralığında ifade edildiği sanatsal bir formdur. Kuramsal bilgi veren, Ekipman ve enstrümanlar ve yapıları, sanatçılar, besteciler, tarihsel anlatımlar, ritim ve tempo ve bu sayılanları ölçme ve değerlendirmeye yarayan cihazlar bu kategorinin kapsamı dahilindedir.
Telif haklarına aykırı olarak yayınlanan MP3 veya benzeri formatlardaki parçalara yer veren siteler listelenemezler.
Müzik sanatçı ve gruplarına ayrılan bölüm.
Bu kategoride müzik sanatçıları ya da grupları için hazırlanmış resmi veya resmi olmayan Türkçe içerikli siteler listelenir.
Bu kategoride Müzik ile ilgili kaynak niteliğinde olan siteler listelenmektedir.
Bu kategoride genel kaynak niteliğinde olan siteler listelenir. Eğer göndereceğiniz site örneğin yalnızca "Şarkı Sözleri", "Akorlar" vs gibi bir içeriğe yönelikse lütfen uygun alt kategoriye gönderim yapın.
Lütfen bir gönderi yapmadan önce aşağıdaki koşullara uygunluğunuzu kontrol ediniz:

1. Türkçe karakter desteği meta tagleri ile sağlanabilir.

2. Sayfanın içeriği İçerik Kategori açıklamasında bulunan örnekler içinde ise site gönderimi yapın. Eğer başka bir konuyu ele alıyorsanız lütfen sizin için uygun olan kategoriyi seçin.

3. Sayfa düzeni. Sayfalar düzenli ver her içeriğe ulaşılabilir olsun. İçerik konusunda zengin olmayan, flash yada java destekli ağır programları içeren, gereksiz büyüklükte resimlere (fotograflar hariç) sahip siteler kabul görmeyecektir.

4.Çoklu Tarayıcı Desteği Piyasada öncü ilk iki tarayıcının çıktılarının aynı olması gerekmekmedir, fakat sadece bir tarayıcının içeriği görüntüleyebileceği diğerlerinin ise bu içeriğe ulaşamayacağı siteler kabul edilmeyecektir. (Küçük çıktı farkları, içeriğe ulaşım hakkında zorluk çıkarmayan siteler sorun olmayabilir.)

5. Bu kategorinin içinde 4 kategori daha bulunmaktadır: -- Klasik_Gitar -- Repertuvar -- Bas Gitar - Elektro Gitar Eğer siteniz öncelikli olarak bunlardan biri için yapılmışsa lütfen geri gidin ve bu kategorilere ekleme yapın.

Bu kategori, müzik kanallarında görülen müzik videolarını yayınlayan ve video kliplerlerle ilgili siteleri içerir.
Müzik videolarını yayınlamak için yasal lisansı olmayan siteleri lütfen göndermeyiniz.
Bu kategoride, müzisyenlerin yeteneklerini ve başarılarını ödüllerinden organizasyonların web siteleri listelenir.
Bu kategoride sadece "Şarkı Sözleri" ile ilgili siteler listelenmektedir. Eğer eklemek istediğiniz site şarkı sözlerine hitap etmiyorsa veya daha genel/geniş bir içeriğe sahipse, sitenizi bu kategoriye değil "ilgili" kategoriye eklemelisiniz.
Lütfen ekleyeceğiniz web sitesinin açıklamasında; "Türkiye''nin en büyük arşivi!", "Mükemmel", "Bir numara" gibi abartılı sözcükler kullanmaktan kaçının. Şarkı Sözleri haricindeki konularda veya daha genel/geniş konularda yayın yapan siteleri eklemeyin. Site için daha üst veya daha alt kategorileri gezip en uygun kategoriyi bulun. Ekleyeceğiniz site içeriğinde kullanıcıyı yanıltmaya yönelik gizli sözcükler ve meta tag''ler bulunmamasına dikkat edin. Yapım aşamasında olan ve bir bölümü çalışmayan siteleri lütfen eklemeyin.

daha fazla bilgi (sadece editörler)

Bu kategoride ancak yasal MP3 içeren siteler listelenebilir. Yasal olmayan içerik taşıyan siteler kabul edilmeyecektir.
Açık dizinin bu bölümünde Müzik türleri ile ilgili Türkçe siteler listelenmektedir.

Müzik türleri ile ilgili sitenizi açık dizinin bu bölümüne eklemek istiyorsanız:

  • Alt kategorileri dikkatle inceleyiniz ve doğru kategoriye ait olduğundan emin olunuz.
  • Alt kategorileri incelemeden sitenizi bu kategoriye ekleme isteğiniz dikkate alınmayabilir.
  • Site ekleme isteğinizi gerçekleştirmeden önce her kategoriye ait "Açıklama" bölümünü mutlaka okuyunuz.
  • Şarkı söyleme, konuşma ve ıslık gibi vokal etkinlikleriyle ilgili siteler burada listelenir.