In Partnership with AOL Search
 
Komerciniams (pvz. parduotuvių ar statybos firmų) tinklapiams šioje kategorijoje ne vieta - talpinkite juos į kategoriją "Verslas ir finansai".
Kategorija "Namai" skirta tinklapiams apie buitį - būsto priežiūrai, rankdarbiams ir savarankiškam remontui, informacijai vartotojams, tinklapiams apie šeimą ir vaikų auginimą, sodo ir gėlių priežiūrą. Čia taip pat įtraukti tinklapiai, kuriuose lankytojai gali rasti daug buityje naudingų patarimų. Ši kategorija neskirta komerciniams puslapiams - statybos ar remonto paslaugų firmos ar įvairios buities prekėmis prekiaujančios formos turėtų patekti į World/Lietuviu/Verslas_ir_finansai kategoriją
Siūlydami savo svetainę, tinkamai ją aprašykite:

Svetainės pavadinimas
* Pavadinime turi būti jūsų vardas ir pavardė, arba slapyvardis (jeigu jis yra gerai žinomas ir unikalus - t.y., jeigu daugelis žmonių atpažintų jus iš to slapyvardžio. Taigi nepageidautini tokie dažnai pasitaikantys slapyvardžiai kaip "Jurgiux", "Linux" ir panašūs).
* NERAŠYKITE VIEN DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS
* Rašykite taisyklingai

Aprašymas
* Iš svetainės aprašymo lankytojas, dar neužėjęs į jūsų svetainę, turi galėti suprasti:
      1) kas jūs toks
      2) ką jis ras jūsų svetainėje
* Aprašymas turi būti objektyvus ir neutralus (nesirkite didybės manija ir nerašykite "geriausias puslapis internete!!!!"). Rašykite trečiuoju asmeniu.
* Rašykite taisyklingai, nerašykite "shveplai" arba "kroootaij"
* Aprašymas turi būti vienas arba du rišlūs sakiniai, o ne padrikas raktinių žodžių rinkinys
* NERAŠYKITE VIEN DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, jūsų svetainė bus peržiūrėta greičiau. Žinokite, kad nei vienai svetainei nėra garantuojamas įtraukimas į katalogą. Svetainės įtraukimą į katalogą lemia jos turinys (tai ypač svarbu asmeninėms svetainėms, kurios yra "portalai" "apie viską", t.y. jose daug įvairių visiškai nesusijusių temų). Jeigu jūsų svetainėje nėra nieko savito (unikalaus), o visas jos turinys nukopijuotas nuo kitų svetainių - ji turi mažai šansų būti įtraukta.

Svetainės, kurios yra tiksli kitos svetainės kopija (mirrors), susideda daugiausia iš reklaminių skydelių ar apmokamų nuorodų (affiliate links), skirtos daugiapakopei rinkodarai (MLM) arba tiesiog neveikia (under construction) - negali būti įtrauktos į katalogą
Čia rasite įvairias nuorodas, susijusias su kompiuteriais: programavimu, dizainu, firmomis ir kitas.
Dėmesio! Autoservisai patenka į kategoriją "verslas ir finansai". Autmobilių sportui irgi yra atskira kategorija.
Kategorija "Laisvalaikis ir kelionės" skirta tinklapiams lietuvių kalba apie pomėgius ir įvairią veiklą, kuri skirta teikti malonumą veikiančiojo asmens laisvalaikio metu. Ši kategorija taip pat apima ir turizmą - tiek išvykas lėktuvais į užsienio pliažus ar miestus, tiek ir išvykas su kuprinėmis į gamtą.
Mokslas ir išsilavinimas Science and education
Šioje kategorijoje talpinamos tik svetainės, kurios leidžia pirkti prekes, pirkėjui neišeinant iš namų. Populiariausi būdai tai padaryti:

* Į svetainę integruota speciali prekybos internetu (krepšelio) sistema
* Sistemos, leidžiančios lankytojui sugeneruoti užsakymo formą ir ją išsiųsti el.paštu, faksu ar paprastu paštu
* Prekių ir kainų katalogai, kur galima užsisakyti paštu arba telefonu.

Žemiau išvardintų kategorijų svetainės šioje kategorijoje NEĮTRAUKIAMOS:

* Įmonės, kurios parduoda prekes TIK kitoms įmonėms
* Parduotuvės, nepriimančios užsakymų internetu ir nepristatančios prekių visoje šalyje, restoranai ir kavinės.
* Prekybos tinklai, nepriimantys užsakymų internetu.

Siūlykite čia tik veikiančias ir baigtas kurti svetaines. Supraskite - jei dauguma svetainės puslapių yra kuriami (under construction), nėra informacijos apie įmonę, prekių pristatymą, garantijas, privatumą - įmonė atrodo nerimtai ir į katalogą įtraukta nebus.

Prašom tinkamai aprašyti savo svetainę:
* Įrašykite tikrąjį svetainės pavadinimą
* Parašykite trumpą ir aiškų svetainės aprašymą (tokį, kad lankytojas dar neapsilankęs svetainėje suprastų, ką ras jūsų svetainėje)
* Nenaudokite reklaminių šūkių ("geriausia parduotuvė Lietuvoje!" ir panašiai) - peržiūrintis redaktorius juos iš aprašymo ištrins
* Nerašykite pirmuoju asmeniu ("mes prekiaujame" ir panašiai)
* Aprašymas turi būti vienas arba du rišlūs sakiniai, o ne padrikas raktinių žodžių rinkinys
* Svetainės, susidedančios vien iš apmokamų reklaminių nuorodų, į katalogą neįtraukiamos
* Svetainės, kurios yra tiksli kitos svetainės kopija, į katalogą neįtraukiamos
* Daugiapakopės rinkodaros (MLM) ir įvairių piramidinių schemų svetainės į katalogą neįtraukiamos

Kategorija "Pirkiniai" skirta svetainėms, kurių pagrindinė paskirtis - suteikti lankytojams galimybę pasirinkti prekę ir nusipirkti ją internetu.

Verslo svetainės, kurios internetu neprekiauja, talpinamos atitinkamose verslo kategorijose.

Svetainės, kurios susideda daugiausia iš apmokamų reklaminių nuorodų (affiliate links) ir neturi beveik jokio nuosavo turinio, į Atvirą katalogą neįtraukiamos (plačiau skaitykite čia).
Ši kategorija skirta svetainėms apie tam tikrą geografinį pasaulio regioną, šalį arba Lietuvos regioną, bei svetainės, kurios aktualios tik tam tikro regiono ar vietovės gyventojams.
Dėmesio: tinklapiai apie arklius (kaip gyvūnus, o ne sporto objektą) gali būti talpinami į "Augalų ir gyvūnų" kategoriją
Kategorija "Sportas" skirta tinklapiams lietuvių kalba. Sportas - tai veiklos rūšis, apimanti varžymąsi tarpusavyje bei fizines pastangas. Į kategoriją taip pat patenka ir tokios sporto šakos, kurios daugumai žmonių tėra laisvalaikio praleidimas, o ne varžybos (pvz. dviračiai). Iš tradicijos prie sporto priskirti ir šachmatai.
Įmonių, kurios veikla susijusi su medicinimėmis prekėmis, kurios skirtos ne ligoniams, o tik gydytojams, svetainėms šioje kategorijoje ne vieta!!! Jos turi būti siūlomos į kategoriją Verslasir finansai/Sveikatos apsauga.
Kategorija skirta svetainėms apie sveikatą, ligas, grožį, sveikatos stiprinimą ir medicinos mokslą.
Dėmesio: jei jūsų svetainėje pateikiama informacija tik apie vieną įmonę ar verslo šaką, siūlykite ją į atitinkamos verslo šakos kategoriją (pvz. informacija apie statybos verslą ir statybos bendroves - į kategoriją World/Lietuvių/Verslas_ir_finansai/Statyba_ir_remontas)
Šiuo metu nėra aprašymo sukurta šiai kategorijai.
Dėmesio! Pornografijai ir svetainėms suaugusiems čia ne vieta! Svetainės, netinkamos žiūrėti vaikams, talpinamos į atskirą svetainių suaugusiems kategoriją.
Jei šiukšlinsite katalogą, bandydami įsiūlyti svetaines suaugusiems į tam netinkamas kategorijas - rizikuojate, kad jūsų svetainė bus visam laikui išvis ištrinta iš katalogo.
Šiuo metu nėra aprašymo sukurta šiai kategorijai.
Žaidimus, kuriems žaisti būtinas prisijungimas prie interneto, siūlykite kategorijoje Tinkle.
Šiuo metu nėra aprašymo sukurta šiai kategorijai.
Vien žinios internete apie meteorologines sąlygas lietuvių kalba.
Šiuo metu nėra aprašymo sukurta šiai kategorijai.
Ši vieta skirta tiktai internete veikiantiems žinynamas (for on-line databases only).
Šiuo metu nėra aprašymo sukurta šiai kategorijai.
Copyright © 1998-2016 AOL Inc. Naudojimosi sąlygos
Paskutinis atnaujinimas: Šeštadienis, 2009, Spalio 24 12.14.05 EDT - redaguoti