Bezpečnost patří mezi nejdůležitější atributy počítačové oblasti. Tato sekce obsahuje různé typy antivirů, políčení na narušitele systémů (firewally) a další utilitky.
Vyhledejte tu nejbližší možnou podkategorii v sekci Bezpečnost. Nemůžete-li takovou kategorii najít ani v nejbližší možné subkategorii, navrhněte kam by měl váš link patřit. Je samozřejmě v pořádku navrhnout novou kategorii, pokud ta, kterou chcete, neexistuje. Přesto vás nabádáme zvážit možnost zařazení do jiných podkategorií tak, aby to neodporovalo politice editování ODP. Děkujeme.
Škodlivý software (označovaný také jako malware) je takový software, který byl vyvinut s úmyslem způsobit škody. Tento software může zahrnovat viry, červy, spyware a jiné škodlivé programy, které se mohou skrývat v počítači a značně zpomalit jeho výkon. Co je ještě více znepokojující - malware lze rovněž využít ke sledování vašich zvyklostí týkajících se procházení Internetu, krádežím hesel a dokonce může umožnit útočníkovi získat vládu nad vaším počítačem. Škodlivý software se do počítače nainstaluje sám, aniž byste o tom věděli, nebo ho můžete nainstalovat s programem, který jste chtěli stáhnout. Domníváte se například, že jste stáhli videohru, ale zjistíte, že tato „hra“ našla v počítači číslo vaší kreditní karty a odeslala ho útočníkovi.
Každou stránku navrhujte jen jednou.