İnsanlardaki akıl hastalıkları önlemeye ve tedavi etmeye çalışan bilim dalıdır.

Alt kategoriler 2

İlgili kategoriler 3

İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Kurumun düzenlediği psikanalitik eğitim kapsamında seminerler, konferanslar hakkında bilgilendirme ve psikanalitik bakış açısıyla yaşamı değerlendiren makaleler içeriyor.
Psikiyatri Dizini
Türkiye'de yayınlanan Psikiyatri dergilerinin içeriğinin taranabildiği site.
Türk Nöro Psikiyatri Derneği
Dernekten duyurular, tarihçesi hakkında bilgilerin yanı sıra, yönetim ve geçmiş başkanlar bölümleri yer alıyor.
Türk Psikanaliz Derneği
Psikanalist eğitimleri ve formasyon hakkında bilgiler, toplantı, seminer ve çalıştay duyuruları ve yayınlanan makaleler ile tavsiye edilen yazılı neşriyat listeleri bulunuyor.
Türk Psikiyatri Dizini
Psikiyatri alanında Türkçe yayınlanan tıbbi dergilerin içeriklerine erişebilme ve bu dergilerde makale arayabilme imkanı sunuyor.
Türkiye Psikiyatri Derneği
Türkiye Psikiyatri Derneği resmi web sitesidir. Dernek tüzük, yönergeleri, çalışma gurupları, organizasyon şemaları, halka ve hekimlere yönelik çalışma planları ve bilgilendirme kaynakları ve çeşitli kaynaklar bulunmaktadır.
Türkiye Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği (COGEPDER TR)
Kurum hakkında bilgiler, kurulları, oluşturulan hastalık komisyonları hakkında açıklamalar ve yapılan çalıştaylar ile ilgili haberler içeriyor.
Türkiye'de Psikiyatri
Türkiye’de Sık Karşılaşılan Psikiyatrik Hastalıklar Sempozyumu'nda yayınlanan makaleler ve bilgilendirici istatistiki verileriler içeriyor.
Wikipedia Psikiyatri
Psikiyatrinin tanımı, temel kavramları, çalışma alanı, psikiyatri uzmanlarının hastalık tanılarken kullanabildikleri araçlar, psikiyatrik hastalık ayrışımı, psikiyatrik tanı ve tedavi için psikotrop ilaç ile psikoterapi kullanımı hakkında temel bilgiler içeriyor.

Diğer diller 12

[Swami_Mozilla]
Son güncelleme:
6 Şubat 2017 12:02:42 UTC
Sağlık
Ev
Basın ve Yayın
Eğlence ve Yaşam
Kaynaklar
Bölgesel
Bilim
Alışveriş
Toplum
Spor
Tüm diller
Kültür ve Sanat
Ekonomi ve İş Dünyası
Bilgisayar
Oyunlar