Hokej na lodzie, gra zespołowa rozgrywana na lodowisku pomiędzy dwiema drużynami. Celem gry jest wbicie kijem hokejowym kauczukowego krążka do bramki przeciwnika mającej wymiary 183x122 cm.
Zawodnicy poruszają się na łyżwach i są zabezpieczeni ochronnym sprzętem. Jedna drużyna składa się z 6 graczy aktualnie występujących na lodzie oraz kilkunastu rezerwowych (zmiany następują "w locie" lub w przerwach w grze).
Gra toczy się 60 minut czasu efektywnego (3 tercje po 20 minut). Lodowisko ma wymiary minimalne 56x26 m, maksymalne 61x31 m, w USA i Kanadzie lodowiska bywają mniejsze. Kolebką hokeja na lodzie jest Kanada, pierwszy mecz rozegrali w 1855 w Kingston żołnierze oddziału Królewsko-Kanadyjskich Strzelców.
Blog Hokejowy
Aktualności oraz komentarze polskiej ligi hokeja
Carolina Hurricanes - polski serwis drużyny NHL
Pierwsza polska strona poświęcona drużynie NHL - Carolina Hurricanes. Serwis nieoficjalny.
CJTH CZARNE PANTERY HOKEJ CIESZYN
Portal amatorskiej drużyny hokejowej
Czarty Kraków
Oficjalna strona amatorskiej drużyny hokejowej Czarty Kraków. Informacje o składzie, relacje z meczy, galerie.
Daily Sport News
Polski hokej, aktualności, relacje hokejowe live, fotogalerie, zdjęcia z hokeja, sprawozdania, kluby, rozgrywki PLH, play-off, informacje PZHL, filmy, bójki na lodzie.
GKS Tychy
Aktualności, informacje o klubie, wyniki rozgrywek, tabele, statystyki.
Hokej.net
Aktualności, rozgrywki, transfery, publicystyka, sprawozdania, statystyki, kluby, zawodnicy, zdjęcia, forum.
Hokejowy Uczniowski Klub Sportowy Warszawa
Informacje i aktualności z życia klubu, terminarze zajęć, zdjęcia.
Klub Hokejowy Orlik Opole
Aktualności i historia klubu, wyniki, statystyki, wywiady, galeria zdjęć.
Klubu Hokejowy Naprzód Janów, Katowice
Informacje o drużynach młodzieżowych i sekcji dziewcząt, historia, prezentacja zawodników, rekrutacja, kącik kibica.
Krokodyle Poznań
Strona amatorskiej drużyny hokejowej z Poznania
Polski Związek Hokeja na Lodzie
Aktualności, historia startów w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy, informacje o reprezentacjach Polski w hokeju na lodzie, wyniki i tabele rozgrywek ligowych.
Polskie Centrum NHL
Fakty, plotki, komentarze, analizy, raporty, wyniki.
Poznańskie Towarzystwo Hokejowe
Amatorska drużyna hokejowa. Informacje o meczach, forum, galeria.
Serwis kibiców KTH Krynica
Aktualności, wyniki i statystyki hokejowych drużyn z Krynicy Zdroju.
Stoczniowiec.gda.pl
Najświeższe, rzetelne informacje od strony reporterskiej i kibicowskiej dotyczące klubu hokejowego Stoczniowiec Gdańsk.
TMH Polonia Bytom
Wiadomości, składy, wyniki, tabele.
Toruński Klub Hokejowy
Informacje o rozgrywkach i klubie, tabela, wyniki meczów.
Trójmiejska Amatorska Liga Hokeja
Wyniki meczów, aktualna tabela, relacje, informacje o drużynach, galeria.
UKH Dębica
Informacje o trenerach, zawodnikach, terminarzu spotkań oraz galeria zdjęć.
Wrocławskie Towarzystwo Hokejowe
Strona amatorskiej drużyny z Wrocławia. Bieżące informacje, skład, galeria zdjęć oraz forum
Łódzki Klub Hokejowy
Serwis dla fanów łódzkiego hokeja, statystyki, informacje z lodowisk oraz relacje meczowe.