Zobacz także: 2

Antyschematy
Program międzynarodowych spotkań młodzieży szkolnej z Polski, Izraela, Niemiec i innych krajów, którego celem jest porządkowanie i inwentaryzacja żydowskich cmentarzy w Polsce.
Centrum Kultury Żydowskiej
Fundacja Judaica. Cele, program, działalność, publikacje, Antykwariat i galeria na Kazimierzu, kawiarnia Sara, galerie zdjęć.
Centrum Żydowskie w Oświęcimiu
Aktualności, historia, kalendarium historii Żydów w Oświęcimiu, informacje o Fundacji Edukacyjne Centrum Żydowskie, wydarzenia.
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Prezentacje festiwalowe na scenach krakowskich teatrów, w synagogach, na ulicach i placach XIV wiecznego Kazimierza. Aktualności, program festiwalu, galeria i archiwum festiwalowe, biuro, prezentacje artystów i kuchni żydowskiej.
Forum Żydów Polskich
Historia, religia, kultura, aktualności.
Fundacja Shalom
Fundacja Amerykańsko-Polsko-Izraelska. Przedstawia wydawnictwa, wystawy plastyczne, konkursy oraz wiele innych form kultury żydowskiej.
Galicja Muzeum w Krakowie
Założone przez Chrisa Schwarza, brytyjskiego fotografa, który podczas 12 letniej podróży po Galicji fotografował i dokumentował miejsca zwiazane z kulturą i historią Żydów galicyjskich.
Izrael i naród żydowski
Informacje o państwie, kultura, historia Żydów, w tym w Polsce, religia.
Krakowski Kazimierz
Historia i współczesność krakowskiego Kazimierza, impresje z Festiwalu Kultury Żydowskiej. Dostępna również wersja angielska.
Kultura żydowska w Wielkopolsce
Historia, obyczajowość, dorobek kulturalny.
Państwowy Teatr Żydowski im. E.R. Kamińskiej w Warszawie
Repertuar, streszczenia przedstawień, lista aktorów, historia.
Społeczność Żydowska w Polsce
Stowarzyszenia i fundacje, prasa żydowska, opisy dwóch gmin wyznaniowych, instytucje kulturalne i edukacyjne, święta żydowskie, sporo odnośników do stron poświęconych Żydom.
Wielokulturowość w Karpatach, Żydzi
Skąd przybyli do Polski, Historia Kirkutu w Krośnie, społeczności w Bielsku-Białej jak i rymanowskiej, sportu, objaśnienie symboliki żydowskiej.
Łódzki klub Fundacji Laudera
Organizacja edukacyjna, która ma za zadanie pomóc Żydom, którzy przeżyli Holocaust i ciężkie czasy komunistycznego ucisku odnaleźć na nowo swoją tożsamość.

Inne wersje językowe tej kategorii: 4

[Accessibility_Mozilla]
Ostatnia zmiana:
października 1, 2016 at 23:24:09 UTC
Społeczeństwo
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne
Nauka i edukacja
Zakupy