Dostępność to nauka o takim tworzeniu interfejsów użytkownika by mogło z nich korzystać jak najszersze grono odbiorców. W ujęciu ston WWW sprowadza się to głównie do takiego przygotowania serwisu, by umozliwiał on pełną funkcjonalność osobom:
  • niepełnosprawnym korzystającym z programów i sprzętu wspomagającego pracę z komputerem (w tym zwłaszcza osobom niewidomym i niedowidzącym posługującym się oprogramowaniem udźwiekawiającym)
  • korzystającym z mniej popularnych lub starszych przeglądarek,
  • uzyskujących dostęp do internetu poprzez palmtopy, telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne
  • posiadającym niestandartową konfigurację przeglądarki i systemu (brak obsługi javascript, brak wtyczek Flash, ActiveX itp.)

kategorie 1

Zobacz także: 2

Altix
Dystrybutor sprzętu i oprogramowania wspomagającego pracę z komputerem, i udźwiękowionych przedmiotów codziennego użytku. Firma prowadzi szkolenia z obsługi sprzętu komputerowego oraz specjalistycznych urządzeń dla niewidomych, niedowidzących i głucho-niewidomych.
Dostępność (WWW)
Hasło w Wikipedii (wolnej encyklopedii).
Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych
Artykuł Krzysztofa Szafranka z 2004 roku. Traktujący o zastosowaniu standardów sieciowych do tworzenia stron WWW i ich związku z dostępnością oraz o aspektach prawnych dostępności na swiecie i w Polsce.
E.C.E.
Producent i dystrubutor sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niewidomych, niedowidzących i niepełnosprawnych ruchowo.
Film WWW
Dokument pokazujący, jak z Internetu korzystają osoby niewidome oraz jak w samodzielnym korzystaniu z Sieci można im pomóc. Film przygotowała Agencja interaktywna Janmedia we współpracy z koncernem energetycznym Energa SA. Na stronie informacje o filmie i linki do pobrania materiału w formatach WMV, MOV oraz obejrzenia na Google video.
Net Resolve - Wprowadzenie do dostępności Sieci
Nieoficjalne tłumaczenie dokumentu W3C pt. 'Introduction to Web Accessibility', wprowadzającego w tematykę dostępności Sieci.
P.H.U. Impuls
Dystrybutor sprzętu i oprogramowania wspomagającego osoby niewidome i niedowidzące oraz udźwiękowionych urządzeń codziennego użytku.
Projekt widzialni.eu
Strona projektu agencji IArt i Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Śląskiego. Informacje o projekcie, aktach prawnych w Polsce, Europie i na świecie. Audyt i nadawanie statusu "Strona Przyjazna Niewidomym".
VaGla.pl - dostępność
VaGla.pl Prawo i Internet to serwis poświecony propagowaniu wiedzy o związkach prawa z Internetem. W dziale accessibility zgromadzone są odnośniki do artykułów, felietonów i innych informacji dotyczących aspektów prawnych dostępności stron WWW i innych kanałów internetowych.
W głąb dostępności
Metody tworzenia serwisów internetowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych.
W głąb dostępności - Kurs BrowseHappy
Podsekcja kursu tworzenia stron internetowych. Wszystkie zagadnienia dodatkowo przedstawione przez pryzmat jednej lub kilku osób (bohaterów kursu) z których każda reprezentuje inny aspekt problemów z dostępnością.

Inne wersje językowe tej kategorii: 6

[Accessibility_Mozilla]
Ostatnia zmiana:
grudnia 22, 2016 at 6:15:08 UTC
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne
Nauka i edukacja
Zakupy
Społeczeństwo
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes