Pravidelná masáž pomáhá uchovat zdraví, krásu a energetickou rovnováhu. Masáž je léčebná metoda spočívající v hnětení, tření a jiných technikách využívajících dotyk ruky nebo speciální přístroje. Působí na svalstvo. Je to jedna z nejstarších terapií na světě, starší než akupunktura. Dnes je masáž stále používanější metoda. Pomáhá nejen zlepšovat zdraví, ale i fyzickou kondici. V mnoha případech je to léčba velmi příjemná. Masáž posiluje imunitu organismu a tím snižuje náchylnost k různým onemocněním. Bývá také základem, na který mohou navázat další metody přírodní léčby, např. aromaterapie, fyzioterapie,...atd. Je důležitou součástí čínské medicíny. Léčebné působení masáže spočívá ve stimulaci nervové soustavy, roztahování a uvolňování vazivové tkáně a svalů, aby byly pružné a elastické. V důsledku svalového napětí může docházet ke stažení žil, což vede ke zpomalení průtoku krve. Masáž uvolňuje svaly a tak povzbuzuje oběh krve a lymfy, zlepšuje cirkulaci kyslíku a produktů látkové výměny v lidském těle.

Další informace: 1

Alternativ
Alternativní metody podpory zdraví. Nabízí různé druhy masáží, aromamasáž obličeje, Dornovu metodu, fototerapii, baňkování a možnost využití autotrakčního lehátka.
Chci Masáž.cz
Nabízí masáže klasické, manuální lymfatické a medové detoxikační v okrese Kroměříž. Obsahuje popis a ceník jednotlivých služeb a kontaktní informace.
Katalog masérů a masážních salónů v ČR
Regionálně dělený katalog zaměřený na služby v oblasti klasických, rehabilitačních, reflexních, thajských i čínských masáží, nabízející též kurzy masáží, lymfodrenáže a baňkování.
Masáže - rehabilitace - Praha
Odborné aroma-masáže, klasické, sportovní, relaxační, antimigrenózní masáže a reflexní terapie, rehabilitační cvičení, masérské kurzy, kurzy aromaterapie a poradenství.
Masáže Lenka Pukančíková
Relaxační masáž, sportovní masáž a baňkování, možnost zakoupení permanentky a dárkového poukazu.
Petra Vachová
Masérka a certifikovaná terapeutka Shiatsu a Reiki.
Reflexní terapie
Pražské terapeutické středisko Josefa Vrby nabízející služby v oblasti reflexní terapie, masáže, konzultace, práce s čínskými bylinami a energií Reiki.
Shiatsu
Shiatsu masáže, aromaterapie, tarot a výklad karet on-line.
Studio LINIE
Provádíme masáže metodou vacupress, sportovní a regenerační masáže, lymfatické masáže, lymfodrenáže a thajské masáže.
Tereza Rychlá
Zabývá se craniosacrální terapií, sportovními, relaxačními a rekondičními masážemi, reflexní terapií s Bachovými květinovými esencemi.

Tato kategorie v jiných jazycích: 13

[Forensic Mozilla]
Poslední změna:
květen 13, 2013 at 5:15:05 UTC
Zdraví
Domov
Zpravodajství
Volný čas
Reference
Státy a regiony
Věda
Internetové obchody
Společnost
Sporty
All Languages
Kultura
Obchod a služby
Počítače
Hry